A várostól másfél kilométerre Naszály község felé, a Fényes-forrásokból enyhén szénsavas -os hőmérsékletű víz tört a felszínre. Közülük három forrásnak megkülönböztető nevet adtak a tataiak. A nádpadlóval elkerített felső forrást a grófné használta fürdésre. A kerítésen belül kis ház szolgálta az öltözésre és a homokföveny a napozásra. A Fényes-források közelében levő Feneketlen-tó hideg és nagyon mély vizében nem fürödtek, csak horgásztak.
Ma a Fényes-fürdőn egy 2000 m2-es sekély vizű, gyermekeknek szánt, ún. „amorf”, egy 50 m-es, feszített víztükrű sport úszómedence várja a fürdőzőket. A Fényes-fürdő területén bérelhető faházak és lakókocsi-parkolók vannak, valamint egy finn-rendszerű, elektromos tüzelésű szauna is működik. Májustól szeptemberig II. osztályú saját sátras és bérelhető kemping üzemel.
Nyári fürdőidényben nemcsak a tataiak, de a környező községekből és Tatabányáról is több ezren keresik fel a természeti környezetben felüdülést biztosító 26 hektáros fürdőtelepet. A gyalogosan érkezők az autóbusz pályaudvarról (Május 1. út) óránként induló 3-as jelzésű járattal juthatnak ki. A kerékpárosok a Fényes fasor árnyat adó gesztenyefái alatt kerekezhetnek a fürdőhöz. A vasútállomásra vonattal érkezők 15-20 perces séta után érik el a közkedvelt strandot. Legtöbben autóval jönnek, ők hatalmas őrzött parkolóban hagyhatják gépkocsijukat.